بخش خدمات

معرفی Avira

 
    

 معرفي آويرا
شركت آويرا با بيش از 200 ميليون مشتري و 700 پرسنل، يكي از بزرگترين شركت‌هاي ارايه‌كننده راهكارها و محصولات امنيتي در دنيا بحساب مي‌آيد. نمايش خيره کننده اين شرکت در چهار سال گذشته، در بدست آوردن گواهينامه‌هاي معتبر بين المللي، جايگاه بسيار ويژه و ممتازي را براي اين محصول در مقايسه با ديگر سازندگان محصولات ضدويروس فراهم ساخت.
آويرا محدوده‌ي وسيع و جامعي از محصولات را براي كاربران گوناگون از مصرف کنندگان سيستم‌هاي موبايل تا شبكه‌هاي بزرگ فراهم ساخته است. برخي از اين محصولات عبارتند از ضد ويروس براي سرورهاي ويندوز، يونيكس، سولاريس، ضد ويروس براي دروازه هاي اينترنت SQUID و ISA و همچنين ارايه كننده محصولات امنيت ايميل سرورها (ضد ويروس و ضد اسپم) براي كليه ايميل سرورها از جمله ايميل سرورهاي يونيكس و Exchange و ضد ويروس براي سرورهاي پورتال مانند SharePoint و ...
در چهار سال اخير، آويرا همراه از رتبه قابل توجهي در رده بندي بهترين ضدويروس‌هاي دنيا برخوردار بوده . كسب بالاترين درصد شناسايي در اغلب تستهاي 4 سال اخير، جايزه بهترين ضد ويروس سال 2008 و سريع‌ترين ضدويروس در سال 2009 توسط سازمان av-comparatives.org و دريافت اغلب گواهينامه VB100% از سوي سازمان ويروس بوليتن و ... همه گواه همين ادعا هستند.

مشخصات ضدويروس ايده‌آل
بالاترين درصد شناسايي
كمترين تاثير در عملكرد سيستم
سرعترين در واكنش به ‌تهديدات
هوش مصنوعي قابل اطمينان
به روز رساني منظم و دقيق
دامنه وسيع محصولات
پشتيباني سريع و بي دردسر

چرا آويرا قوي‌ترين است؟
بالاترين در صد شناسايي ويروس در ميان تمامي ضدويروس‌هاي مشهور و معتبر دنيا
ميانگين شناسايي 99.3% طي سال‌هاي 2007 تا 2010 ميلادي در تست‌هاي Av-Comparatives
کسب بالاترين آمار شناسايي در کليه تست‌هاي Av-Comparatives
کسب 31 نشان VB100% در تست‌هاي سازمان Virus Bulletin

بيشترين شناسايي در قياس با رقبا
بالاترين درصد شناسايي در قياس با رقبايي چون کسپرسکي، مک آفي، سيمانتک، ايسِت و بيت ديفندر
ثبات در بهترين بودن، طي چهار سال گذشته
ميانگين کل آويرا 99.3%، کسپرسکي 96.9%، سيمانتک 98.1%، ايسِت 96.9%، بيت ديفندر 96.6%

موسسه Av-Comparatives هر ساله آزمون‌هايي را طي ماه‌هاي فوريه و آگوست برگزار مي‌کند با نام شناسايي On-Demand. در اين دو آزمون‌ توان ضدويروس‌ها در شرايطي کاملاً برابر در شناسايي دامنه وسيعي از ويروس‌ها ارزيابي خواهد شد. اين آزمون مورد تاييد کليه سازندگان ضدويروس‌ها است و تمامي آن‌ها بصورت داوطلب در آن شرکت مي‌کنند.

آويرا و بهترين هوش مصنوعي
بالاترين درصد شناسايي در ميان تمامي شرکت کنندگان در آزمون‌ها
سريع و هوشمندتر از ديگران
بکار گيري تکنولوژي AHeAD براي مقابله با بدافزارهاي ناشناخته

با توجه به روند رشد سريع و بي وقفه بدافزارها، هوش مصنوعي مهمترين پارامتر در مقابله با تهديدات ناشناخته بحساب مي‌آيد. با وجود آنکه اغلب سازندگان ضدويروس از چنين تکنولوژي براي مقابله با اين تهديدات استفاده مي‌کنند، اما هيچکدام نتوانسته‌اند در آزمون‎هاي برگزار شده همانند آويرا خوش درخشيده و درصد بالايي از اين تهديدات را شناسايي کنند. ثبات در نتيجه گيري طي 5 سال اخير بر همگان ثابت کرده آويرا هوشمندترين ضدويروس دنيا بحساب مي‌آيد.

آويرا، هوشمندتر از رقبا
در آزمون‌هايي که موسسه Av-Comparatives در ماه‌هاي مي و نوامبر برگزار مي‌کند، کليه ضدو‌يروس‌ها در شرايطي يکسان به مدت 3 ماه به روزرساني نمي‌شوند و پس از آن، ويروس‌ها و ديگر بدافزارهايي که در طول همين 3 ماه کشف شده‌اند، توسط آن‌ها مورد بررسي قرار مي‌گيرند. از اين‌رو هر ضدويروسي که بالاترين ميزان شناسايي را داشته باشد، هوش مصنوعي مقتدرتري نسبت به ديگران خواهد داشت.

بالاترين درصد شناسايي در قياس با رقبايي چون کسپرسکي، مک آفي، سيمانتک، ايسِت و بيت ديفندر
ثبات در بهترين بودن طي چهار سال گذشته
ميانگين کل آويرا68.1%، کسپرسکي 35.7%، سيمانتک 27.8%، ايسِت 59.6%، بيت ديفندر 47.1%

چرا آويرا سريعترين است؟
عملکرد کلي آويرا، با توجه به سيستم سنجش WorldBench از تمامي ضدويروس‌هاي دنيا بهتر ارزيابي شد.
آويرا عنوان «بسيار سريع» را در آزمون‌هاي: نصب و عزل، بازکردن فايل‌هاي آفيس، دانلود نرم‌افزار و ... بدست آورده ‌است.

چرا آويرا سبك‌ترين است؟
ضدويروس پس از نصب، تاثيري منفي بر عملکرد سيستم‌ها خواهد گذاشت
اما، در ميان ضدويروس‌هاي موجود، آويرا سريعترين و چالاک‌ترين آنتي ويروس به‌حساب مي‌آيد
سرعت بالا از پارامترهاي بسيار مهم ضدويروس‌ها بحساب مي‌آيد. درک اين واقعيت که يک ضدويروس چه ميزان در عملکرد يک سيستم تاثير مي‌گذارد نياز به بررسي‌هاي بسيار زيادي دارد. بطور معمول اگر يک سيستم بدون وجود ضدويروس عمليات چون بوت شدن، کپي کردن داده‌ها، اجراي نرم‌افزارهاي گوناگوني را در زمان مشخصي انجام دهد، آن زمان را بعنوان زمان صفر مي‌توان درنظر گرفت. در همان شرايط اگر ضدويروس‌هاي گوناگوني را روي همان سيستم نصب و مورد ارزيابي دهيم، قادر خواهيم بود تاثير آن‌ها را روي سيستم، تعيين کرد. به اين ترتيب که هر مقدار زمان آن پروسه بيشتر از زمان صفر بطول انجام، ميزان تاثير ضدويروس بر عملکرد سيستم بدست مي‌آيد.
مطمئناً محصولاتي (مانند G DATA , F-Secure , TrustPort و ...) که از چند موتور ضدويروس استفاده مي‌کنند، بدليل وجود چندين اسکنر (هنگام پروسس‌هاي‌شان) بيشترين تاثير منفي را روي سيستم‌ها دارند.
خوشبختانه موسسه Av-Comparatives با برگزاري آزمون‌هايي جهت بررسي اين موضوع (در دو سال 2008و 2009) ميزان مصرف منابع سيستمي توسط ضدويروس‌هاي گوناگون را بررسي کرده است. در دو آزمون برگزار شده، آويرا با نمايشي قابل قبول خود، ثابت کرد که ضدويروس‌اي بسيار سريع و چالاکي است. در ادامه، گزارش سال 2009 موسسه AVC را مورد ارزيابي قرار خواهيم داد.سال 2007
سال 2007 را آويرا با کسب بالاترين درصد شناسايي در آزمون Av-Test آغاز کرد. کسب 2 نشان VB100% و شناساسيي 98.8% و 99.45% در آزمون‌هاي AVC، نيز ثابت کرد که بهترين و قوي‌ترين ضدويروس دنيا بايد چه پارامترهايي داشته باشد.آويرا با کسب ميانگين 76% درصد در اين سال اختلاف بسيار بالايي نسبت به ديگر رقيباي خود داشت.

سال 2008
در اين سال نيز بهترين درصدشناسايي متعلق به آويرا با 99.6% (فوريه) و 99.2% (آگوست) بود. همچنين کسب 5 نشان VB100% ديگر، سال 2008 را بار ديگر با نام آويرا در دنياي ضدويروس‌ها عجين کرد. ضمناً در همين سال آويرا بعنوان بهترين ضدويروس سال از نگاه AVC نيز شناخته شد.با وجود افت و خيز بسياري از شرکت کنندگان آويرا با کسب ميانگين 71.5% بي رقيب بودن خود در سيستم مبتني بر هوش مصنوعي را به رخ همگان بکشد.

سال 2009
سال گذشته در ماه‌هاي آگوست و فوريه آويرا بار ديگر با کسب 99.4% و 99.7% قدرت مثال زدني خود را (در آزمون‌هاي AVC) به رخ همگان کشيد. همچنين در همين سال 5 نشان VB100% نيز از ديگر افتخارات آويرا به حساب مي‌آيد.آويرا در اين سال با اقتدار تمام توانست با مينانگين 71.5% بالاترين درصد شناسايي را نسبت به ديگران کسب کند.

سال 2010
در سال جاري ميلادي در آزمون ماه فوريه موسسه AVC، آويرا با شناسايي 99.6% بالاتر از کليه رقباي صاحب نام خود ايستاد. آويرا همچنين 3 نشان VB100% را نيز کسب کرد.

 

بدون شك، آنتي ويروس آويرا بهترين گزينه براي محيطهاي دانشگاهي، سازمانها، شبكه هاي بزرگ مي باشد. به دلايل زير:

 

  1. بالاترين درصد شناسايي تهديدات

  2. كمترين تاثير در عملكرد سيستم بهترين سرعت عمل در واكنش به ‌تهديدات

  3. كسب بالاترين رتبه‌ي سازمان مستقل و معتبر AV-Comparatives در سه دوره اخير

  4. 2008 شناسايي ويروسهاي ايراني در كمتر از 1 ساعت

1- نرخ تشخيص عالي

 در دو سال اخير، آويرا بالاترين نرخ تشخيص را در مقايسه با ساير آنتي ويروسها از جمله مك آفي، سيمانتك، كسپرسكي، ناد 32 ، نورمن، بيت دفندر، پاندا و غيره داشته است.

2- heuristic  قابل اعتماد

براي مقابله با تهديدهاي بالقوه، آويرا از تكنولوژي ابداعي خود موسوم به AHeAD استفاده مي كند. در اين خصوص، آويرا بالاترين رتبه را در مقايسه با ساير آنتي ويروسها دارد.

3- كمترين ميزان استفاده از حافظه

هر چقدر تعداد الگوي ويروسها افزايش مي يابد، همانقدر توانايي تشخيص بيشتر شده اما عيب آن اين است كه ميزان استفاده از منابع كامپيوتر نيز افزايش يافته و كارايي كامپيوتر كاهش مي يابد. آويرا با استفادهداز الگوريتمهاي پيشرفته، به هر دو هدف فوق تواما دست يافته است

4- بالاترين امنيت

با اينكه الگوي ويروسهاي آويرا در هر روز حداقل يك بار بروز مي شوند، حتي بدون آپديت كردن نيز، آويرا قادر به تشخيص تهديدهاي بالقوه با استفاده از تكنولوژي AHeAD مي باشد.

5- رنج كامل محصولات

آويرا تنها شركتي است كه داراي رنج كامل محصولات امنيتي مي باشد. اين شركت داراي آنتي ويروس براي ايستگاههاي كاري لينوكس و ويندوز، سرور هاي لينوكس و ويندوز، آنتي ويروس و آنتي اسپم ايميل سرور exchange و ساير ايميل سرورها، آنتي ويروس براي ISA و SQUID مي باشد.

6- قيمت مناسب

آويرا براي مراكز آموزشي، مراكز دولتي و مراكز بيمارستاني داراي تخفيف مناسبی می باشد.

7- پشتيباني عالي

آويرا داراي پشتيباني بسيار عالي بوده و 24 ساعته پاسخگوي اشكالات مشتريان خود مي باشد.